Oficjalny portal Zakładu Usług Komunalnych w Miękini

eBOK
Przejdź do: Mapa serwisu
Przejdź do: Wersja Kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS

Wyszukiwarka


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Komunikaty i ogłoszenia


Menu lewe

Komunikat skierowany do konsumentów wody z wodociągu w Brzezinie

6 października 2023
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Środzie Śląskiej w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 04.10.2023r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu w Brzezinie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej informuje konsumentów wody pochodzącej z  wodociągu w Brzezinie (miejscowości objęte zasięgiem wodociągu to: Brzezina, Brzezinka Średzka), iż wyniki badań fizykochemicznych próbek wody do spożycia, pobranych w ramach nadzoru sanitarnego ze stacji uzdatniania wody w Lutyni wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości parametrycznych żelaza i manganu.

Parametry te nie mają negatywnego wpływu na zdrowie konsumentów, mogą natomiast obniżyć cechy organoleptyczne wody, tj. powodować brunatne zabawienie armatury, przebarwienie bielizny podczas prania. Woda nadaje się do picia i na potrzeby gospodarcze.

W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej stwierdza wa­runkową przydatność wody do spożycia. Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych.

Zarządca wodociągu został zobowiązany do podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017, poz. 2294).Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.


Stopka