Oficjalny portal Zakładu Usług Komunalnych w Miękini

eBOK
Przejdź do: Mapa serwisu
Przejdź do: Wersja Kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS

Wyszukiwarka


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności


Menu lewe

Postęp prac przy budowie Stacji Uzdatniania Wody w Kadłubie

10 listopada 2022
W Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kadłub są już na ukończeniu roboty związane z montażem urządzeń, orurowaniem wraz z zaworami, przepustnicami itp., przeznaczonymi do technologii uzdatniania wody. Jeszcze w tym miesiącu Generalny Wykonawca robót: firma Envirotech przystąpi do zasypywania filtrów złożami filtracyjnymi. Również daleko zawansowane są roboty związane z wykonaniem wewnętrznych instalacji elektrycznych zasilających poszczególne urządzenia.
W połowie listopada rozpoczną się prace przy wykonywaniu automatyki i montażu kompletnych szaf sterowniczych z wyposażeniem.

Równocześnie trwają roboty drogowe oraz związane z zagospodarowaniem terenu. Wewnątrz budynku prowadzone są roboty wykończeniowe: układanie płytek ceramicznych na posadzkach oraz na ścianach w pomieszczeniach socjalnych i sanitariacie, malowanie itp.

W ramach tego zadania zakończono już wykonywanie sieci dosyłowych co oznacza, że budowana Stacja Uzdatniania Wody została spięta z istniejącą siecią wodociągową, którą będzie dostarczana woda dla mieszkańców gminy Miękinia.

Przy realizacji zadania pn. „Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Kadłub wraz z sieciami dosyłowymi” Inwestor, którym jest Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini korzysta z dofinansowania w formie pożyczki w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Stopka