Oficjalny portal Zakładu Usług Komunalnych w Miękini

eBOK
Przejdź do: Mapa serwisu
Przejdź do: Wersja Kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS

Wyszukiwarka


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności


Menu lewe

Uwaga mieszkańcy Mrozowa (ul. Kościuszki, Słoneczna, Widokowa)

18 sierpnia 2012

Informujemy Szanownych Mieszkańców, że w okresie do września 2012r. firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Sitkowski” Piotr Sitkowski z Legnicy realizuje budowę kanalizacji sanitarnej w obrębie ulic Kościuszki, Słonecznej i Widokowej.
Prace obejmują budowę sieci kanalizacji sanitarnej w obrębie ulic jak wyżej wraz z odgałęzieniami w kierunku poszczególnych posesji. Odgałęzienia będą zakończone zaślepkami na granicy posesji. Apelujemy do mieszkańców o wykonywanie na bieżąco przykanalików i podłączanie posesji do kanalizacji.

Przypominamy, że zgodnie z art. 5, ust 1, pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r, nr 236, poz. 2008 ze zm.) właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku między innymi przez przyłączenie nieruchomości do istniejącej kanalizacji sanitarnej. W przypadku braku spełnienia takiego obowiązku Wójt zobowiązany jest wydać decyzję nakazującą wykonanie obowiązku. Zachęcamy, aby na bieżąco dokonywać podłączeń budynków.

Warto skorzystać z usług miejscowych firm lub wykonawcy kanalizacji, aby w późniejszym terminie nie ponosić niepotrzebnych wydatków na jej przyjazd. Uruchomienie kanalizacji sanitarnej planowane jest na ostatni kwartał 2012r.


Stopka