Oficjalny portal Zakładu Usług Komunalnych w Miękini


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj

Komunikaty i ogłoszenia


Menu lewe

Dezynfekcja (chlorowanie) wody
24 sierpnia 2015
Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini informuje, że w związku z zagrożeniem nie utrzymania norm sanitarnych wody w wodociągu zasilanym ze stacji uzdatniania w Źródłach, uruchomiony zostanie proces uzdatniania polegający na stałej dezynfekcji (chlorowaniu) wody od dnia 24.08.2015r.
INFORMACJA DLA KONSUMENTÓW: Mając na uwadze ochronę zdrowia konsumentów wody zaleca się gotowanie wody z kranu przeznaczonej do picia oraz przygotowywania zimnych napojów i potraw oraz wytwarzania lodu. Mycie owoców i warzyw, naczyń kuchennych i sztućców wodą aktualnie chlorowaną (nie gotowaną) nie stwarza zagrożenia zdrowotnego. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem, ale nie należy dopuszczać, aby dostała się w większej ilości do jamy ustnej - dotyczy to również mycia zębów (należy wykluczyć przedostawanie się popłuczyn po myciu zębów do przewodu pokarmowego – w szczególności dotyczy to małych dzieci; bezpieczniej jest używać jest do tego celu wody przegotowanej). Jednocześnie informujemy, że przy zachowaniu powyższego reżimu sanitarnego woda nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego.

ASUW Źródła produkuje wodę dla następujących miejscowości: Źródła, Błonie, Kadłub, Miękinia - południowa część miejscowości do linii kolejowej (wszystkie ulice w rejonie ul. Wrocławskiej i Lipowej).


Stopka