Oficjalny portal Zakładu Usług Komunalnych w Miękini

eBOK
Przejdź do: Mapa serwisu
Przejdź do: Wersja Kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS

Wyszukiwarka


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności


Menu lewe

Nowe odcinki sieci wodociągowej na terenie gminy Miękinia

11 sierpnia 2023
Ponad 2 km nowych odcinków sieci wodociągowej o łącznej wartości 718.172,00 zł zostały wybudowane w Pisarzowicach oraz w Lutyni i Wróblowicach przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini.
W miejscowości Pisarzowice w obrębie ulic Bocznej, Polnej i Tęczowej powstała nowa sieć wodociągowa DE 160 mm o dłg. 723 mb. W ponad 90% prace ziemne zostały wykonane metodą bezwykopową, tj. przewiertem sterowanym. W miejscach wpięć wykonano nowe węzły zasuwowe, które w przypadku awarii umożliwią zamknięcie mniejszych/krótszych odcinków, co będzie mniej uciążliwe dla mieszkańców oraz ograniczy straty wody spowodowane wypływem wody w przypadku awarii/wycieku. Wybudowany rurociąg DE160 zabezpieczy dostaw wody poprzez dodatkowe zasilenie miejscowości Pisarzowice oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa PPOŻ. Kolejny odcinek sieci DE 225 mm o długości 1335,5 mb wybudowany został w obrębie ulic Północnej, Wróblowickiej i Wodnej w Lutyni i Wróblowicach. Prace wzdłuż ulicy Wróblowickiej oraz przejścia pod nawierzchniami asfaltowymi, ze względu na duże natężenie ruchu, zostały wykonane metodą przewiertu sterowanego. Podczas prac zostały zamontowano dwa węzły zasuwowe oraz dwa zestawy hydrantowe. Pozostałe odcinki wykonane zostały tradycyjnie, wykopem otwartym.

Na terenie gminy Miękinia sukcesywnie rozbudowane i modernizowane są odcinki sieci wodociągowej w celu zapewnienia ciągłej dostawy wody o odpowiedniej jakości i ciśnieniu oraz niezawodnego funkcjonowanie infrastruktury wodociągowej.


Stopka